درخواست و پیگیری اجرا
پرکردن درز انقطاع ساختمان

بستن درز انقطاع ساختمان و پوشاندن درز انقطاع با مصالح مختلف


بستن درز انقطاع

برخی از ساختمانهایی که در هنگام ساخت و ساز اقدام به بستن درز انقطاع نکرده اند و اکنون مشکلاتی را برای ساکنین آنها به همراه داشته است ، پیشنهاد میکنیم برای بستن درز انقطاع ساختمان این مقاله را مطالعه کنند.

شرکت ایران لوتوس مجرری پوشاندن درز انقطاع  ساختمان می باشد

تعریف درز انقطاع 


درز  انقطاع در ساختمانهایی که در مجاورت یکدیگر قرار دارند ایجاد می شود.این فاصله به منظور حفاظت ساختمانها در مقابل زلزله و جلوگیری از افتادن بار ساختمانهای مجاور بر  روی یکدیگر می باشد.معمولا شهرداری بر اساس قوانین به تثویب رسیده اجرای این فاصله را اجباری کرده است.هرچه ارتفاع ساختمان بیشتر باشد فاصله درز انقطاع نیز بیشتر میباشد.


پر کردن درز انقطاع توسط شرکت ایران لوتوس

علت پوشاندن درز انقطاع 


شهرداری طبق مقررات سازندگان را مکلف به پوشاندن درز انقطاع میکند.اما این پوشش باید به نحوی باشد که در هنگام وقوع زلزله مقاومت فشاری را نتواند تحمل کند تا باعث صدمه به ساختمان خود و یا ساختمان مجاور شود.بنابر این در بیشتر موارد سازندگان در هنگام نماسازی ساختمان درز انقطاع را توسط فوم پر میکنند و با توری مرغی آن را می پوشانند و در آخر یک لایه سیمان بر روی آن میکشند تا ظاهر نما حفظ شود.
اما در مواردی به علت فراموشی و یا کوتاهی نماکار این کار فراموش میشود و در آخر که داربست از روی نما باز شده است دیگر نمیتوانند اقدام به پوشاندن درز انقطاع نمایند و به ناچار باید یا داربست نصب کنند و یا توسط روش راپل یا طناب اقدام به پوشاندن درز انقطاع نمایند.

عدم پوشاندن درز انقطاع باعث ورود پرندگان و حیوانات مثل گربه و موش به کنار ساختمان میشود و در مدت کوتاهی باعث کثیفی آلودگی میشود که برای ساکنین خطرناک است. و سروصدای این جانداران نیز معمولا ساکنین را آزرده میکند.بنابر این پوشاندن درز انقطاع برای زیبایی ساختمان و جلوگیری از ورود حیوانات ضروری می باشد.

با چه مصالحی میتوان درز انقطاع را پر کرد؟


اگر مجبور شدید که درز انقطاع را با روش راپل و یا دسترسی با طناب بپوشانید،بهترین و راحترین مصالجی که میتوان این فاصله را پوشاند،استفاده از ورق های گالوانیزه میباشد.در صورتی که مشکل گرفتن پایانکار از طرف شهرداری را دارید ،بستن درز انقطاع با ورق های گالوانیزه مورد تائید شهرداری نیز می باشد.و میتوانید پایانکار را دریافت کنید.این ورق ها مقاومت بالایی در مقابل عوامل جوی دارد و به علت سبکی  به راحتی و با سرعت میتوان کار کرد.ورق ها در دو نوع ساده و رنگ شده در بازار موجود است .

در صورتی که مایل باشید از ورق هایی با رنگ کوره ای اسفاده کنید ، در سه رنگ قرمز و مشکی و سفید موجود است و در صورتی که مقدار کار زیاد باشد و رنگ دیگری در نظر داشته باشید می توان به کارخانه سفارش داد تا رنگ سفارشی بزنند.اما در مورد هایی که مقدار کار کم است و رنگ دیگری غیر از این سه رنگ در نظر دارید میتوان با رنگ روغنی اقدام به رنگ آمیزی آنها نمود.قیمت ورق های رنگ شده کمی بالاتر از ورق های ساده است.

نحوه بستن درز انقطاع با ورق گالوانیزه


پس از بررسی فاصله درز انقطاع و اندازه گیری ارتفاع ساختمان،ورق ها را سفارش میدهیم تا ساخته شود و در صورتی که ملک شما و یا همسایه با هم برابر نباشند و یکی از آنها از دیگری جلوتر باشد،میتوان یک طرف ورق را مقداری خم کرد تا به هر دوطرف پیچ و رولپلاک شود. چسباندن ورقها به دیواره ها توسط پیچ و رولپلاک و واشر انجام میشود فاصله پیچ ها از هم باید حدود 1 متر باشد.تا باد و طوفان باعث تکان خردن و ایجاد سرو  صدا از ورق ها نشود.

کارهایی که در هنگام پوشاندن درز انقطاع میتوان انجام داد


در برخی از ساختمانها که به علت ریزش سنگ نمای ساختمان و یا احتمال افتادن آن اقدام به پیچ و رولپلاک سنگ نما میکنند در صورتی که در درز انقطاع آن هم باز است در حین اجرای پیچ و رولپلاک میتوان این کار را هم انجام داد.
 در ساختمانهای قدیمی که در آن زمان پوشاندن درز انقطاع از طرف شهرداری ضروری نبوده و فاصله کنار ساختمان باز مانده و الان به خاطر ورود جانوران و پرندگان  که باعث ازار ساکنین شده است میتوان این کار را در کنار پیچ و رولپلاک سنگ نما انجام داد.
همچنین بعد از اجرای این کار و یا پیچ و رولپلاک سنگ نما میتوانیدساختمان را هم شستشوی نما کنید.چرا که تا زمانی که راپل کاران در ساختمان هستند هزینه های دیگر بابت نماشویی و یا پیچ و رولپلاک بسیار مناسب تر و کمتر میشود.همچنین در صورتی که نمای جانبی ساختمان که معمولا سیمانی است دچار ترک شده باشد و اب باران نفوذ می کند به سمت داخل میتوان با سیمان و یا چسب پلی یورتان اقدام به آب بندی نما کرد.
یکی دیگر از خدمات کار در ارتفاع از طرف شرکت ایران لوتوس ارائه می گردد ، بستن حیاط خلوت با توری است.این کار به منظور جلوگیری از نفوذ پرندگان صورت میگیرد.اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

mobile     ارتباط مستقیم