درخواست و پیگیری اجرا

بستن توری در حیاط خلوت

بستن پاسیو با توری با 4 نوع مصالح برای نصب توری در حیاط خلوت


بستن توری در پاسیو یا حیاط خلوت


پاسیو فضایی است که در بسیاری از ساختمانها تعبیه شده است.ابعاد و اندازه پاسیو در هنگام پروانه ساخت از طرف شهرداری و طبق ضوابط ملاک عمل تعین میشود.اهمیت این فضا در رساندن نور طبیعی و عبور هوای آزاد به فضاهای مختلف خانه بسیار زیاد است.
اما این تمام ماجرا نیست متاسفانه این فضا مشکلاتی را برای ساکنین به وجود می آورد.از آنجایی که معمولا پاسیو حداقل از یک وجه آن باز است،پرندگان به آنجا عبور و مرور میکنند و باعث سرو صدای آزار دهنده و کثیف کردن محیط آنجا می شوند که ممکن است ساکنین را با خطر بیماری هایی روبه رو کند.

اما نگران این موضوع نباشید.برای هر مشکلی راه حلی نیز وجود دارد.شرکت ایران لوتوس مجری نصب توری در حیاط خلوت  می باشد.در ادامه با ما همراه باشید.

نصب توری در پاسیو


نصب توری در پاسیو بهترین کاری است که میتوان از ورود پرندگان جلوگیری کرد.اینطوری هم نور را عبور میدهد و هم مانع از ورود آنها به داخل پاسیو میشود.در برخی از موارد از ورقهای پلی کربنات نیز برای پوشاندن پاسیو استفاده می کنند .
اما در این روش حدود 40تا 50 درصد از نور ورودی را کم میکند و همچنین عبور هوای آزاد به داخل هم کمتر میشود.همچنین در طوفانها و بادهای شدید نیز ممکن است آسیب ببیند و خود تولید سروصدا کند.
اما توری باد را عبور میدهد و سروصدایی ایجاد نمی کند.به هر حال انخاب اینکه از چه مصالحی برای پوشاندن پاسیو استفاده میشود به سلیقه ساکنین هم مربوط می شود.

نحوه پوشاندن پاسیو با توری


با توجه به اینکه یک طرف پاسیو معمولا به سمت همسایه و یا ملک پشت ساختمان مشرف است اجرای داربست در داخل آن بسیار دشوار است.بهترین راه کار اجرای این کار با روش راپل یا خدمات کار در ارتفاع است.
راپل کاران از پشت بام آویزان میشوند و توری را به دیواره های طرفین پاسیو محکم میکنند.نحوه نصب نیز به دو روش است.در یکی از این روشها ساخت فریم و یا قاب است که توری ها در داخل قاب نصب می شوند و سپس قابها در دهانه های پاسیو نصب می شود.
در روش بعدی نصب توری بدون قاب است که توسط پیچ و رولپلاک نما بر روی دیواره های اطراف نسب میشود.که طبیعتا در اجرای قاب هزینه ها بیشتر می شود به علت استفاده از پروفیل آهنی در آن است.


 


در ویدیو زیر نحوه بستن توری در پاسیو را مشاهده می نمائید.

ویدیویی از نصب توری در پاسیو

انواع توری برای بستن پاسیو


1-توری مرغی

توریهای مختلفی برای بستن پاسیو و جود دارند که علاوه بر این کار برای موارد دیگری نیز استفاده میشوند.یکی از این نوع توری ها که بسیار معروف است،توری مرغی می باشد.
توری مرغی از شبکه هایی که اصطلاحا به آن چشمی میگویند و به صورت شش ضلعی و لانه زنبوری است،به هم بافته شده است.این نوع توری از سیم های نازکی تشکیل شده است که در ساختمانهایی که ارتفاع آنها کم است مثلا تا 2 طبقه میتواند پاسخ گو نیاز باشد اما در ارتفاع بیشتر قوس بر می دارد و نیاز به شاسی کشی و آهن گری دارد تا پایه هایی را برای محکم شدن توری ایجاد کردهمچنین این نوع توری در مقابل عوامل جوی مقاومت بالایی ندارد و در طی 2سال معمولا فرسوده می شوند.
نقطه قوت این توری ها این است که به دلیل شبکه های کوچک آن جانوران کوچک مثل موش نمیتواند عبور کند.

نصب توری مرغی در پاسیو

جلوگیری از ورود پرندگان به پاسیو

2- توری فرنگی

توری فرنگی شبیه به توری مرغی است اما با دوام تر و چشمی های بزرگتری نسبت به توری مرغی دارد. این توری یکی از بهترین موارد برای نصب توری در پاسیو است.
این توری ها در دونوع سرد و گرم تولید می شود که نوع گرم آن عمر طولانی تری نسبت به نوع سرد دارد.این توری ها به صورت رول فروخته میشود و در اندازه های 1متری و 1.5متری و 1.8 متری تولید میشود و در صورت سفارش دادن به کارگاه تولید توری میتوان به اندازه دلخواه تولید کرد.


بستن توری در حیاط خلوت
بستن توری در حیاط خلوت


2-توری فنسی یا حصاری

این نوع توری معمولا برای حصار کشی در اطراف باغ ها و یا جلوگیری از ریزش سنگها در کوه ها و دیوارهای بلند استفاده می شود.این نوع توری از نوع گالوانیزه ساخته می شود و مقاومت بالایی در مقابل شرایط جوی را دارد .
ضخامت مناسب آن باعث می شود که دوام و عمر مفید آن بسیار بالاتر از توری مرغی باشد.وزن آن بیشتر است و بسیار محکم تر است.ما برای بستن پاسیو این نوع توری را پیشنهاد میدهیم.
فاصله چشمی این توری ها مختلف است که بهتر است حداقل از چشمی 5 سانتی متر به پائین استفاده شود تا پرندگان از چشمی ها نتوانند عبور کنند.

پوشاندن توری در پاسیو

توری پلی اتیلن 

این توری ها از پلیمر ساخته شده و خاصیت پلاستیکی دارد.این نوع توری ها به تازگی در صنایع پرکاربرد شده است که برای پوشاندن فضای پاسیو نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
در این توری ها از موادی استفاده شده است که ضد اشعه uvاست و در مقابل باد و گردو خاک مقاوم است.از مزایای این توری ها این است که وزن بسیار سبکی دارند و نصب آن بسیار راحتر است.
نقطه ضعف توری های پلی اتیلن مقاومت در برابر ضربه های شدید است که اگر پرندگان بزرگ جسته با شدت به آن برخورد کنند ممکن است دچار پارگی شوند.


قیمت بستن پاسیو با توری چقدر است؟


قیمت بستن توری حیاط خلوت یا پاسیو تاثیر زیادی از جنس توری می برد.توری های فنسی با توجه به وزن بالا از بقیه موارد گرانتر است و بر اساس هر رول توری که معمولا با عرض 1.5 و 1.70 در طول 15 و 20 متر تولید می شود محاسبه میگردد.

اگر به دنبال کاری با قیمت مناسب و با دوام هستید بهتر است از توری های فرنگی استفاده کنید.وزن این توریها کم است و طول عمر 5تا 10 سال دارد.قیمت اجرای این توری بستگی به مدت انجام دارد.هرچقدر عرض پاسیو بیشتر باشد اجرای آن کار بیشتری می برد و مرحله بافتن و یکی کردن توری ها زمان بیشتری می برد.


روش ساخت توری 


توری ها با دستگاه های مختلفی و با امکانات مختلفی بافته میشوند.در ویدیو زیر نحوه بافته شدن توری فرنگی را مشاهده می نمائید.


نحوه ساخت توری فرنگی

توصیه : در صورتی که حیاط خلوت ساختمان یا پاسیو قبل از اجرای توری با ورود پرنئدگان کثیف شده است ، بهتر است قبل از نصب توری اقدام به شستشوی نما کنید چون بعد از بستن پاسیو دیگر امکان این کار نیست و تنها را این است که دوباره توری ها باز شود.

شرکت ایران لوتوس مجری نصب توری در پاسیو می باشد.


در صورتی که قصد داشته باشید سقف طبقه همکف و یا پشت بام را بپوشانید میتوانید مقاله پوشاندن سقف پاسیو را مظالعه فرمائید.
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


  نظر شما

  نظرهای شما و پاسخ های ادمین

  رضا هوشمندی :

  من میخوام تراس منزلم رابدلیل ورود زیاد کبوترببندم ازانطرف من اجاره نشین هستم ونمیخوام روی دیوارراسوراخ کنم چه پیشنهادوراه حلی پیشنهاد میکنید ابعاد تراس ۴.۲۰در۲.۳۰هست

  ادمین:

  سلام.بهترین راه پیچ رولپلاک کردن به دیوار ها می باشد اما برای اینکه داخل تراس سوراخ کاری نشود میتوان از سمت نما سوراخ کاری کرد و توری بیرون تراس نصب شود.حداقل هزینه حدود ۷۰۰۰۰۰ تومان میشود.

  ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

  mobile     ارتباط مستقیم