درخواست و پیگیری اجرا
نظافت شیشه نما

شستشوی نما و مراحل نماشویی انواع سطوح

نظافت نمای ساختمان و شستشوی انواع سطوح 
به تمیز کردن سطوح و یا سازه نمای ساختمان که شامل پنجره ها و مصالح نما می باشد، گفته می شود که توسط ابزارهای دستی و  صنعتی و یا و با استفاده از مواد شوینده و یا مواد اسیدی و یا نانو انجام می گیرد نظافت نمای ساختمان می گویند.شستشوی نمای ساختمان و تمیز کردن انواع سطوح ساختمانی

به طور کل بیشتر ساختمانهایی که در شهرهای بزرگ و صنعتی واقع شده اند در معرض آلاینده های معلق در هوا قرار دارند.و به طور مستقیم و یا همراه با بارانهای اسیدی  بر روی سطوح می نشینند.در صورتی که این آلاینده ها از روی این سطوح تمیز نشوند ، می تواند به نمای ساختمان آسیب برساند و یا ظاهر نما را زشت و زننده کند.بنابر این برای جلوگیری از این مشکل بهتر است هرساله حداقل یک بار اقدام به شستشوی نمای ساختمان نمائیم.

تمام سطوح قابل تمیز شدن هستند فقط در نحوه اجرا و موادی که برای هر سطح استفاده می شود متفاوت می باشد.در ادامه مقاله راجب نظافت انواع سطوح ساختمانی مطالبی را آورده ایم.با ما همراه باشید.


شستشوی نمای مجتمع طوبی 


از چه موادی برای شستشوی نما نباید استفاده کرد؟

با توجه به کاربری ساختمان از مصالح مختلفی برای نمای خارجی ساختمان استفاده می شود.برای شستشوی هر کدام از این سطوح باید مواد مناسبی که به نمای ساختمان و مصالح آن آسیب وارد نمی کند استفاده کرد. به عنوان مثال برای نماهایی که کامپوزیت هستند نباید از مواد اسیدی استفاده کرد چرا که موجب از بین رفتن رنگ کامپوزیت می شود.همچنین از مصالحی که بر روی سطح کامپوزیت خط و خش می اندازد نباید استفاده کرد.


همچنین مواد اسیدی برای نماهای سنگی هم زیان دارد و موجب فرسودگی آن می شود.برای نظافت شیشه نباید از ابزار و موادی استفاده کرد که خط و خش روی شیشه ایجاد کند.و یا موادی که باعث کدری و چرب کردن شیشه شود نباید استفاده کرد.

استفاده از موادی با آنزیم بالا باید به دقت به کار گرفته شود.همچنین اگر تصمیم دارید شیشه ها را توسط مواد نانو ضد آب کنید ، باید دقت داشته باشید که از مواد مرغوب و برند استفاده کنید تا به شیشه آسیب نرساند.


شرکت ایران لوتوس مجری خدمات نماشویی ساختمان می باشد که با سابقه طولانی در این زمینه می تواند شما را می تواند راهنمایی کند.درادامه مقاله با ما باشید.

روشهای شستشوی نمای ساختمان


شستشوی نمای ساختمان با روش های مختلفی انجام می شود. نماشویی با استفاده از داربست، نماشویی با تی های تلسکوپی ، نماشویی با کلایمر و مرسوم ترین آنها نماشویی با طناب یا روش راپل است.شرکت ایران لوتوس مجری نماشویی ساختمان با طناب است. در ادامه در مورد شستشوینمابا طناب توضیحاتی ارائه می دهیم.

 شستشوی نما با طناب


به روز ترین و جدید ترین روش شستشوی نمای ساختمان استفاده از روش راپل است در این روش پرسنل با استفاده از ابزارهای سنگ نوردی و کار در ارتفاع اقدام به شستشوی نما با طناب میکنند. طناب عنصر اصلی این فعالیت است.طنابهای این روش از نوع استاتیک است و مقاومت بالایی در مقابل کشش و سابیده شدن دارند.این روش نسبت به روشهای بالایی از سرعت و هزینه کمتری برخوردار است.

شستشوی شیشه نما

شستشوی نما با طناب
 


قبل از شستشوی نماو بعد از شستشوی نما


در تصویر زیر تفاوت قسمت تمیز شده با قسمت تمیز نشده کاملا مشخص است.در نماهای سیمانی مانند تصویر زیر معمولا از دستگاه واتر جت نماشویی مورد استفاده قرار میگیرد.بیشتر نماهای سیمانی بعد از شستشو تغیر قابل ملاحظه ای میکنند و تا حدود زیادی تمیز می شوند.
تفاوت قسمت تمیز شده با قسمت تمیز نشده


شرکت ایران لوتوس یک شرکت ساختمانی است که در زمینه پیمانکاری ساختمان و همچنین بازسازی ساختمان و  خدمات نمای ساختمان با علم مهندسی فعالیت می کند.نماشویی ساختمان یکی از خدمات شرکت می باشد که به هموطنان عزیز ارائه می دهد.

 ما با روش راپل یا دسترسی با طناب که امروزه در تمام دنیا مرسوم است این کار را انجام می دهیم. شاید شما که برای اولین بار پرسنل یا افراد را بر روی نمای ساختمان که توسط طناب معلق هستند نگران کند.

 اما باید بدانید این یک شغل مطمئن و با استانداردها و لوازم کار تعریف شده در تمام دنیا انجام میشود.و همچنین راپل کاران دارای بیمه مسئولیت میباشند تا کارفرما از بابت حوادث احتمالی نگران نباشند.مراحل نماشویی با طناب


برای اجرای نماشویی با طناب در ابتدا ساختمان توسط کارشناسان بررسی و متراژ آن برآورد می شود. سپس نوع اجرای کار و یا ابزار و مواد مناسب آن نما انتخاب می شود. پس از اعزام راپل کاران به پروژه طنابهای خود را به قسمت محکمی می بندند که در اصطلاح  کارگاه می گیرند.

در روش راپل اصولا نحوه اجرای کار به صورت عمودی بر روی سطح اجرا می شود و از بالاترین قسمت ساختمان به سمت پائین حرکت میکنند و اقدام به تمیز کردن نما میکنند.در برخی از ساختمانها ممکن است چندین مرحله بر روی نما فرود آیند و نظافت کنند که بستگی به متریال نما دارد که هر کدام از متریال ها را با یک روش تمیز کنند.

نماشویی با طناب سرعت و دقت کار را بالا میبرد و راپل کاران فعال در این زمینه با انواع سطوح نما برای نماشویی آشنایی دارند.


نماشویی


شرکت نماشویی


شرکت هایی که اقدام به شستشوی نما می کنند عموما به 2 حالت می توانند این کار را به طور کامل انجام دهند در حالت اول و سنتی اقدام به نصب داربست می کنند و با ابزارهای مناسب این کار اقدام به نماشویی میکنند.
 اما مشکل اینجا بود که هم کار بر روی داربست خطرناک و دشوار بود و هم هزینه ای را برای نصب داربست باید پرداخت می کردیم.
خصوصا اگر ساختمان بزرگ باشد مانند یک مدرسه و یا بیمارستان و یا برج، به هیچ عنوان نماشویی با داربست مقرون به صرفه از لحاظ هزینه و زمان نبود.
 اما نماشویی با طناب یا روش راپل بسیار سریعتر و مطمئن تر است و پرسنل دارای تخصص در این زمینه می باشند همچنین فضایی از ساختمان را مانند داربست اشغال نمیکند که مزاحم دیگران باشد.
شرکت ایران لوتوس به عنوان یک شرکت نماشویی و خدمات کار در ارتفاع مشغول فعالیت است و با کسب تجربه های بسیار در طی سالهای اخیر و رزومه های فراوان اماده همکاری با هموطنان عزیز می باشد.


نظافت نمای ساختمان سازمان استراتژیک کشور


خدمات نماشویی ساختمان


خدمات نماشویی ساختمان شامل شستشوی انواع سطوح نمای ساختمانی و صنعتی می باشد که شرکت ایران لوتوس این خدمات را ارائه میدهد.در اینجا عمده سطوحی که در شهر هانماشویی می کنند را نام می بریم و توضیح مختصری در مورد آنها میدهیم.
 • نماشویی کامپوزیت

 • نماشویی شیشه

 • نماشویی سنگ

 • شستشوی نمای سیمانی

 • شستشوی نمای آجر

 • شستشوی نمای کنیتکس


نماشویی کامپوزیت


کامپوزیت به عنوان یکی از نماهای مرسوم برای ساختمانهای اداری و تجاری استفاده می شود.این نوع از نما معمولا به علت سطح صاف و سیقلی بودن میتوان با ابرویی و دستمال سطح آن را تمیز کرد.

اما معمولا وجود چربی ها و دوده ها کار را سخت می کند و به همین سادگی تمیز نمی شود. برای شستشوی نمای کامپوزیت باید از مواد مخصوصی استفاده کرد که چربی ها را به راحتی از روی نما تمیز کند.

نمونه شستشوی نمای کامپوزیت بانک شهر


 همچنین از مواد نانو برای نماشویی نیز استفاده می شود. که اصطلاحا نانوشویی گفته می شود. برای نماشویی کامپوزیت باید از واتر جت صنعتی برای خیس کردن  سطح نما وآب گیری مواد آغشته شده بر روی نما استفاده می شود.البته در صورتی که گرد و خاک روی نما زیاد نباشد و یا اینکه مشکل تامین برق 3فاز را داشته باشیم میتوان شستشوی نمای کامپوزیت را به صورت دستی نیز انجام داد.

واترجت صنعتی نیاز به برق سه فاز دارد.بنابر این کارفرما باید این نکته را در نظر بگیرد. البته در صورت نداشتن برق سه فاز هم راه حل هایی برای نظافت نما وجود دارد که کارشناسان ما شما را در این باره راهنمایی می کنند.نظافت نمای کامپوزیت ساختمان سازمان تبلیغات اسلامی

باید دقت کرد که در شستشوی نمای کامپوزیت از مواد مناسب استفاده شود تا موجب آسیب به رنگ کامپوزیت نشود . همچنین در حین کار راپل کاران نباید از وسایل تیز و برنده استفاده کنند تا در هنگام نظافتکامپوزیت خراش نیافتد. استفاده از نانو برای تمیز کردن کامپوزیت نما باعث میشود به نما آسیبی وارد نشود.

اما در برخی مواد کامپوزیت رنگ پریده شده و یا رسوب طولانی مدت رنگ آن را خراب کرده استکه در این موارد میتوان کامپوزیت نما را رنگ آمیزی کرد.


شستشوی سنگ نما


سنگ به عنوان یک پوشش بر روی نمای ساختمان و یا کف ساختمان و دیوارهای داخلی استفاده زیادی دارد.همچنین بعد از سنگ کاری نمای ساختمان دوغاب و گردو خاک حاصل از سنگ کاری بر روی نما می نشیند و به عنوان یک ساختمان نوساز ،نما ظاهر خوبی ندارد و باید نسبت به نماشویی آن اقدام کرد. اما از آنجا که در نمای ساختمان دسترسی به ارتفاع توسط افراد بدون ابزار مشکل و خطر ناک است،باید نظافت نمای ساختمان را به دست افرادی بسپارید که با ابزارهای مخصوص بر روی نما این کار را انجام دهند.

 سنگ نیز مانند دیگر مصالح ساختمانی که به عنوان نما استفاده میشود در معرض آلودگی هوا و چربی های چسبنده ای است که آسیب بسیار زیادی در طولانی مدت و گاهی در میان مدت می رساند.نشستن دی اکسید کربن و دیگر مواد آلودگی ها بر روی سطح نما باعث میگردد تا واکنش شیمیایی انجام شود و به مصالح آسیب برساند. علاوه بر این نماشویی با واترجت جلوه نو و جدیدی به ساختمان می دهد و از آن لذت می بریم.

سطح رویی سنگ ها معمولا به دو صورت کلی است.یا ساب خورده و صیغلی است یا بدون ساب و  زبر است. در سنگ هایی که به صورت زبر است معمولا آلودگی بیشتر است چرا که خلل و فرج این سنگ ها جایگاه مناسبی برای جذب کثیفی است.در این گونه نماها معمولا از واتر جت صنعتی استفاده میشود و در صورت از بین نرفتن کثیفی باید از مواد هم استفاده کرد.

در شهرهای صنعتی و مراکز شهر ها حداقل در سال 1 تا 2 بار باید اقدام به شستشوی سنگ نما کرد تا بر اثر آلودگیهای جوی سنگ به مرور از بین نرود.
شستشوی سنگ نما

شستشوی نما با واترجت


شاید کنجکاو باشد که شستشوی نما با واتر جت بر روی چه مصالحی بیشتر کاربرد دارد.در پاسخ باید بگوییم که به طور کلی واتر جت علاوه بر تمیز کردن بسیاری از سطوح آجری ، سیمانی ، سنگی و حتی نماهای کنیتکس و رنگ ، به منظور شستن گردو غبار و دوده در تمام سطوح نیاز شما را بر طرف میکند.در واقع نماشویی با واتر جت در برخی از موارد مواد تکمیلی به آن اضافه میشود تا به سطح تمیز مورد نظر دست پیدا کنیم.


زمان مناسب نماشویی


شیشه نمای ساختمان هرچند بافت صاف و سیقلی دارد ، اما از جرم گرفتن نیز مانند بسیاری از مصالح ساختمان در امان نیست.

اگر شیشه نمای ساختمان و پنجره ها را در طول سالهای زیادی تمیز نکنیم باعث رسوب بستن بر روی آن میشود و تمیز کردن آن بسیار دشوار میشود و حتی ممکن است به کیفیت اولیه نشود.

 در خصوص نمای ساختمان با مصالح مختلف نیزهمین طور است . بنابر این سعی کنید در نظافت آن در نوبت های مختلفی از سال جدی بگیرید.

معمولا بهترین فصل برای تمیز کردن شیشه و نماشویی در اواسط فصل بهار تا اواخر فصل تابستان است تا بارندگی ها و بارانهای اسیدی تمام شده باشد و شیشه تا فصل زمستان تمیز می ماند.نظافت شیشه نمای ساختمانبرای تمیز کردن شیشه نمای ساختمان از روشهای سنتی و صنعتی و گاهی ترکیب هر دو روش با هم استفاده میشود. در صورتی که پروفیل پنجره ها دارای گردو خاک زیادی باشد بهتر است ابتدا یک بار کل نما با واترجت صنعتی شستشو داده شود و تمام گردو خاک شسته شود.


نظافت شیشه نما


 اما این مرحله اول کار است چون با واتر جت سطح شفاف نمیشود و در اینجا مرحله دوم کار یعنی ابر و تی کردن و دستمال کشی شیشه آغاز میشود.

 در هنگام ابر و تی کردن شیشه از مواد تمیز کننده استفاده میشود. امروزه مواد گوناگونی برای این امر به بازار آمده است.در عادی ترین حالت از مواد شوینده معمولی استفاده میشود اما اگر سطح تمیزتر و با کیفیت تری بخواهیم باید از موادی با آنزیم بالاتر استفاده کنیم.

در برخی از موارد از تکنولوژی نانو نیز برای نظافت شیشه نما کمک میگیریم . یکی از محصولات نانو برای ماندگاری طولانی شیشه برای محافظت در برابر کثیفی و آب گریز شدن  و محافظت در برابر اشعه uv می باشد.

در هنگام ابر و تی کردن شیشه باید دقت کنیم که ابرویی را به صورت نیمه خوابیده و بر روی مسیر قبلی ابرویی روی شیشه اورلب کشیده شود تا رد ابرویی بر روی شیشه باقی نماند.


برای پرداخت و سیقل دادن شیشه بعد از ابرویی کشیدن از دستمال نرم و یا حوله ای استفاده می شود.از دستمال کاغذی نیز میتوان برای این کار استفاده کرد. نظافت شیشه نمای ساختمانهایی با طبقات بیشتر باید از آخرین طبقه به سمت پائین تمیز شوند تا قسمتی که تمیز شده است مواد و یا بدن شخص مجددا به سطح نخورد تا دچار لکه بشود.نماشویی شیشه ساختمان با طناب

نظافت شیشه نما و شستشوی نما توسط شرکت ایران لوتوس با روش راپل و با طناب انجام میشود و محدودیتی در ارتفاع برای انجام کار وجود ندارد.

در صورتی که در حین شستشوی نما متوجه ورود آب از طریق پنجره ها و یا سنگ ها شدید میتوانید اقدام به آب بندی نمای ساختمان کنید.در مقاله آب بندی نمای ساختمان راجب این موضوع توضیح داده ایم.


تمیز کردن پنجره های ساختمان


درصورتی که پروفیلهای پنجره ها و یا شیشه ها کثیفی زیادی دارند و قصد تمیز کردن پنجره های ساختمان را نیز دارید، باید از واتر جت قبل از تمیز کردن شیشه ها استفاده شود تا با شستشو دادن تمام پروفیلها و آبگیری در بین شکاهای پروفیل ها بتوان کثیفی ها را خارج کرد و بعد از آن مرحله اقدام به تمیز کردن شیشه ها کرد.

اما در برخی از موارد به علت اینکه پنجره ها آببند نیستند شستشو با واتر جت ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند و مقداری آب به داخل ساختمان نفوذ کند. در این موارد بهتر است پنجره ها و شیشه ها را آببندی کنید تا در هنگام شستشوی نما و یا فصل های بارندگی دیگر آب به داخل نفوذ نکند.

هزینه نماشویی


قیمت نماشویی یا به عبارت دیگر هزینه نماشویی معمولا بر حسب متر مربع محاسبه میشود که این محاسبه از متراژ 500متر مربع به بالا محاسبه میگردد و در صورتی که متراژ سطح کمتر از این مقدار باشد بر اساس میزان کار و کیفیت کار پیمانکار قیمت را اعلام میکند. 
همچنین برای نماهایی که تا به حال شسته نشده اند و یا به مدت چند سال شستشو داده نشده اند نیز قیمت نماشویی بالاتر است . با توجه به گستردگی نوع نماها و میزان کثیفی نما و یا سختی کار،پیمانکار پس از تماس شما از محل بازدید میکند و هزینه نماشویی را به شما اعلام میکند.


نماشویی سیمان


سیمان از سالها قبل تا کنون به عنوان یک ماده چسبنده به مصالح در اکثر ساختمانها مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از کاربردهای آن،سیمانکاری نمای ساختمان است. با توجه به بافت سیمان که کمی زبر است آلودگی و گردوخاک به سرعت بر روی سطح آن می نشیند. بنابر این شستشوی نمای سیمانی هر چند وقت یک بار برای تمیز ماندن سطح آن لازم است.در صورتی که نمای سیمان دارای ترک و یا پوسته شدن است برایترمیم نمای سیمان بهتر است قبل از نماشویی اقدام نمائید.


بهترین حالت نماشویی سیمان استفاده از واتر جت پرقدرت است تا بتواند کثیفی را از سطح سیمان بزداید. طبق تجربه دربسیاری ازموارد نماهای سیمانی با واتر جت کاملا تمیز می شوند. اما در برخی موارد که نمای سیمانی سالها شستشو داده نشده است آلودگی و رسوب به عمق نمای سیمانی نفوذ کرده است و بهتر است در این موارد اقدام به رنگ آمیزی نما نمائیم.


 در صورتی که نمای ساختمان دارای پیشانی و عمق بیش از یک متر نباشد، احتیاجی به نصب داربست نیست و شستشوی نما با طناب و با روش راپل انجام میشود. همچنین با توجه به خواسته کارفرما میتوان بعد از نماشویی سیمان اقدام به نظافت شیشه نما و پنجره ها توسط ابر و تی نیز نمود.پس از نماشویی ساختمان میتوان از نانو ضد آب به منظور دفع اب بارانهای اسیدی و آلودگی بر روی سطح اجرا کرد.

شرکت ایران لوتوس مجری شستشوی نمای سیمانی می باشد.


نماشویی کنیتکس


کنیتکس به عنوان یک پوشش بر روی انواع سطوح داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.در بخش کنیتکس نما میتوانید در مورد نحوه اجرای آن بیشتر بدانید.نماشویی کنیتکس مانند نماشویی نمای سیمانی میباشد و با واتر جت صنعتی این کار انجام میشود.
سوال بسیاری در این مورد این است که آیا با اجرای شستشو با واتر جت،دانه بندی و رنگ آن از بین میرود یا خیر.در پاسخ باید بگوئیم که در صورتی که از رنگ اکرولیک و یا روغنی استفاده شده باشد،هیچ اتفاقی برای آن نمی افتد. مگر اینکه رنگ کنیتکس بی کیفیت باشد و از رنگهای پرایمین و یا پلاستیک استفاده شده باشد.
 کنیتکس بعد از نماشویی بسیار زیبا و تمیز میشود چون معمولا کثیفی ها و سیاهی هایی که بر روی آن نشسته است به راحتی از روی آن زدوده میشود. در مواردی که ساختمان در معرض دوده ها و یا چربی های زیاد باشد و  در مرکز شهر قرارگرفته باشد ممکن است به خوبی نماشویی تمیز نکند که در این موارد بهترین راهکار نقاشی نما است.

نماشویی آجر


آجر به عنوان یکی از قدیمی ترین مصالح در ساختمانها مورد استفاده بوده و هست. ایرانیها از ابتدا به بهترین شکل ممکن از آجر در ساختمانها و نمای ساختمانها استفاده می کردند. تنها مسئله مهم این است که امروزه با توجه به آلودگی هوا آجر نماهای ساختمانی به سرعت کثیف میشوند و باید حداقل در سال 1بار نماشویی شود. نماشویی آجر با دستگاه واترجت صنعتی انجام میشود.
اما در ساختمانهایی که نمای آجری آنها مدتها نماشویی نشده است احتمال دارد که با واتر جت صنعتی به تنهایی تمیز نشود و در اینجا باید از روش سند بلاست  استفاده کنیم. در نماشویی سند بلاست از سیلیس به عنوان لایه برداری آجر استفاده میکنند.دانه بندی سیلیس مختلف است و هر چقدر سایز آن کوچکتر باشد زبری کمتری بر روی آجر ایجاد میشود.


 بهتر است به منظور محافظت از آجر  بعد از سند بلاست از رزین آجر و یا نانو جهت ضد آب کردن آجر بر روی آن استفاده کنیم.

نماشویی با نانو


نانو تکنولوژی از فناوریهای نسبتا جدید است که روز به روز درحال پیشرفت در تمام صنایع است. استفاده از نانو برای نماشویی مدتی است که در حال گسترش است.این محصول بیشتر برای نماشویی سنگ و کامپوزیت و شستشوی شیشه نما استفاده می شود. از فواید نماشویی با نانو میتوان به چندین مورد اشاره کرد.


فواید استفاده از نانو برای نماشویی


 1. جلوگیری از آسیب دیدن سطوح در مقابل دوده ها و چربی های معلق در هوا
 2. طولانی تر شدن عمر تمیزی نما و سطوح
 3. کیفیت تمیزی بیشتر در مقابل مواد معمولی
 4. مقاوم در برابر اشعه افتاب 
 5. مقاوم در برابر گردو غبار

نحوه استفاده از نانو در نماشویی


مواد نانویی که برای شستشوی نما استفاده می شود معمولا دوجزئی  میباشند و تشکیل شده از یک پودر و یک مایع است که در هنگام استفاده این دو باهم در ظرف آبی با هم ترکیب می شوند و آماده مصرف می شوند.
در ابتدا سطح نما باید از گردو خاک پاک شده باشد.
این کار توسط واتر جت انجام می شود سپس مواد نانو را بر روی سطح اعمال می شود و به خوبی به تمام قسمتهای سطح کشیده  میشود و سپس اقدام به آبگیری مواد میکنیم.بعد از آن به یک سطح تمیز و زیبا دست پیدا می کنیم.


قیمت نماشویی با نانو


قیمت نماشویی با نانو طبیعتا کمی بالاتر است به علت اضافه شدن این مواد به اجرای کار اما باتوجه به اینکه به سطح تمیزتری دست پیدا میکنیم و عمر تمیز ماندن نما بالاتر می رود ،کمی بیشتر هزینه کردن ارزش آن را دارد.البته لازم است که کارشناسان قبل از اجرای کار از ساختمان بازدید به عمل آورند تا وضعیت نما و نوع استفاده از مواد را بررسی کنند.
شما در این خصوص می توانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید و پس از ارائه آدرس محل ،از آن بازدید به عمل می آورند و نکات لازم را در خصوص نحوه اجرای کار و مواد مناسب آن سطح را برای شما بیان می کنند.

کارهایی که پیش نیاز آن نماشویی است


برخی از فعالیت ها و یا کارهایی که قصد انجام آن را دارید قبل از آن باید و یا بهتر است نماشویی شود.
1-:رنگ آمیزی نمای ساختمان : ما در بخش رنگ آمیزی نما در مورد نحوه اجرای آن کاملا توضیح داده ایم اما کوتاه راجب نماشویی قبل از رنگ آمیزی توضیح می دهیم.با توجه به اینکه رنگ یک ماده چسبنده است ،سطح زیر کار باید کاملا تمیز باشد و عاری از گردو خاک و کثیفی باشد  و این عملیات توسط واترجت صنعتی تمام سطح نما شستشو داده می شود.

2-اجرای رزین سنگ و آجر : در مواردی که آجر نمای ساختمان سفیدک زده و یا کثیف شده است بهتر است رزین و یا نانو بر روی آن اجرا شود اما حتما باید قبل از آن شستشوی نما دهیم تا بعد از اعمال رزین یا نانو کثیفی بر روی نما نباشد و کیفیت کار بالا رود.

3-اجرای کنیتکس : برای اجرای کنیتکس نمای ساختمان همانندرنگ آمیزی نمای ساختمان باید شستشوی نما انجام شود تا چسبندگی رنگ دانه ها به سطح زیر کار بالا رود و دچار تبله شدن بعد از کار نشود.

4-اجرای نانو و یا ضد آب کردن نما : برای ضد آب کردن نمای ساختمان ،برای بالابردن کارایی و ماندگاری نانو و خواص آن حتما باید شستشوی نما کرد.

5-پوشاندن پاسیو با توری : در برخی موارد به علت اینکه پرندگان وارد حیاط خلوت یا پاسیو میشوند و فضای آنجا را کثیف میکنند ساکنین تصمیم به پوشاندن پاسیو میکنند اما اگر پاسیو پوشیده شود نماشویی آن دیگر مقدور نخواهد بود مگر اینکه دوباره توری باز شود.بنابراین قبل از پوشاندن پاسیو با توری بهتر است پاسیو را نماشویی دهید.

6-درصورتی که نمای پاسیو و یا حیاط خلوت نیاز یه شستشو داشته باشد میتوانید بعد نماشویی اقدام به پوشاندن سقف پاسیو نمائید تا باران و برف به داخل پاسیو نفوذ نکند و دیوارها به مدت طولانی تری تمیز بماند.برای آشنایی با بستن سقف پاسیو میتوانید مقاله پوشاندن سقف پاسیو را مطالعه فرمائید.


کارهایی که قبل از نماشویی بهتر است انجام شود


در برخی از نماهای ساختمانی که از سنگ به عنوان پوشش نما استفاده شده است و دارای ابزارها و برجستگی هایی در آن است بهتر است قبل از نماشویی اقدام به پیچ و رولپلاک نما و مقاوم سازی سنگ نما کرد.
چرا که اگر سنگهای نما چسبندگی مناسبی نداشته باشد و یا حتی از ملات پشت آن جدا شده باشد ممکن است با فشار آب قوی جدا شوند و سقوط کند.

همچنین بعد از مقاوم سازی نما بر روی نما کمی خاک مینشیند که پس از شستشوی نما تمام خاکها از روی نما زدوده می شود.در کنار نماشویی شما می توانید از خدمات کفسابی شرکت ایران لوتوس هم استفاده کنید .بهتر است در مواقعی که کفسابی کرده اید برای از بین بردن لجن حاصل از کفسابی اقدام به شستشوی کف با واتر جت نمائید تا به یک سطح کاملا تمیز دست پیدا کنید.

شستشوی نما با داربست


در مواردی از ساختمانها که ممکن است با روش طناب یا راپل امکان شستشوی نما نباشد می توان با کمک داربست اقدام به شستشوی نما کرد.برخی از ساختمانها دارای آردواز بلند و یا پیشانی عریض هستند که با روش طناب دسترسی راپل کاران در حالت عادی به سطح نما سخت است که در این موارد بهتر از داربست برای اجرای کار استفاده کرد.همچنین در پیچ و رولپلاک سنگ نما اگر ساختمان پیشانی بلند داشته باشد در آن مورد هم باید داربست اجرا شود.

شستشوی نمای برج 


نماشویی برج ها و ساختمانهای بلند مرته یکی از تخصص های شرکت ایران لوتوس می باشد.روش کار در برج ها کمی متفاوت است مدیریت و برنامه زمانبندی در هنگام کار راپل کاران بسیار مهم است.با توجه به اینکه راپل کار بیشتر از 2ساعت به هیچ عنوان توصیه نمیشود به طور دائم بر روی طناب باشد لذا تقسیم کار در قسمتهای مختلف برج و نحوه اجرای کار باید با برنامه باشد در غیر این صورت ممکن است کیفیت مناسبی بدست نیاید و راپل کار مجبور باشد تا دوباره به آن قسمت برگردد که زمان و انرژی زیادی میگیرد.

همچنین از طنابهای بدون ضخم با قطر حداقل 10.5میلیمتر باید استفاده شود.نماشویی برج میتواند بسته به جنس آن متفاوت باشد ممکن است نمای برج سیمان یا سنگ باشد که از واترجت استفاده می شود و یا اگر شیشه باشد از روش دستی توسط مواد شونده استفاده می شود.


بازدید رایگان

درصورتی که قصد انجام نماشویی ساختمان خود را دارید و با ما تماس گرفتید بعد از توضیحات کلی که راجب مقدار یا حجم کار به کارشناس ما ارائه دادید در صورت لزوم به صورت رایگان از محل بازدی می شود تا دقیق ترین قیمت شستشوی نما را به شما ارائه دهیم.

نماشویی در شهرستان


بسیاری از هموطنان عزیز مایلند بدانند که شرکت ایران لوتوس در شهرهای مختلف ایران فعالیت میکند یا خیر که در پاسخ به این سوال باید بگوئیم بله.شرکت ایران لوتوس با توجه به حجم کار و بررسی هزینه های جابه جایی در تمام شهر های ایران آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.
البته در مورد کارهایی که مقدارشان کم است برای کارفرما و پیمانکار مقرون به صرفه نمی شود اما کارشناسان ما می توانند به شما مشاوره دهند تا از افراد همان منطقه کمک بگیرید برای نماشویی ساختمان.شرکت ایران لوتوس مجری نماشویی در شهرستان و تهران می باشد. شستشوی نما یکی از خدمات کار در ارتفاع با طناب می باشد و شما می توانید از دیگر خدمات ما در سایت بازدید نمائید.اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ساعد :

براى تميز كارى سه تا نورگير ساختمون راهنمايي ميخواستم

ادمین:

سلام سوالتان را بفرمائید.

مشهدی :

سلام.شیشه راه پله ساختمان ما نیاز به تمیز کردن دارد .ایا دستگاه واتر جت میخواهد؟اخه ما برق سه فاز نداریم!

ادمین:

سلام.برای تمیز کردن شیشه راه پله نیازی به واتر جت نیست و به صورت دستی میتوان شیشه ها‌و پروفیلها را تمیز کرد.

کاشانکی :

سلام خسته نباشید.دوست عزیز نماشویی با واتر جت سنگ نما را ممکن است جدا کند؟

ادمین:

سلام ممنون.در صورتی که نمای ساختمان طرح رومی باشد باید بسیار با احتیاط با واتر جت شستشو داده شود و اگر ریسک بالایی داشت قبل از نماشویی باید سنگ ها را پیچ و رولپلاک کرد تا برای همیشه مطمئن باشید سنگی نمی افتد و در هر زمان با خیال راحت میتوانید اقدام به نماشویی کنید.

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

mobile     ارتباط مستقیم