درخواست و پیگیری اجرا


کفسابی-سنگسابی-پولیش سنگ

مقدمه :

اگر شما در این مقاله هستید به طور بقین به دنبال نیاز خود می باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.ما در این مقاله سعی میکنیم شما را به طور بسیار خلاصه و مفید با عملیات کفسابی و یا سنگ سابی آشنا کنیم.


تعریف کفسابی :


همان طور که از نام این موضوع مشخص است کفسابی به اصطلاحی گفته می شود که توسط دستگاهی (تک فاز یا سه فاز) و یا سنگ فرز که سمباده هایی با درجات مختلف نرمی و زبری که  بر روی آنها بسته می شود ، اقدام به هم سطح کردن کف ، از بین بردن لبه های نامرتب و در نهایت جلا بخشیدن و براق کردن سطح کف بنا میکند.انجام این کار با نام های پولیش سنگ و یا سنگ سابی نیز نامیده می شود.


دلیل  کفسابی


علت کفسابی یک یا جند مورد از موارد زیر میتواند باشد.

  • سنگها و یا موزائیک کف ساختمان تیره شده اند و رنگ تیره آن شما آزار می دهد.
  • کف ساختمان شما در طول سالهای متمادی براثر شستشو با مواد اسیدی خراب شده
  • موزائیک ها و یا سنگ ها در طی استفاده کمی لق شده و لبه های آنها در یک سطح نمی باشند
  • ساختمان در حال اتمام  است و شما قصد برداشتن ملاتها و حذف خط و خش هایی که در طول ساخت ایجاد شده هستید.
  • مورد اخر شما یک انسان باسلیقه هستید که میخواهید سطح شما براق تر از همیشه باشد و تصویر اشیاء در آن پیدا باشد.

کف سابی سنگ

 

قبل و بعد از کفسابی


دستگاه کفسابی  چیست ؟


ابزاری است  که معمولا انرژی مورد نیاز خود را از برق تغذیه می کند و در دو حالت سه فاز و تک فاز تولید می شوند.نمونه سبکتر آن به صورت دستی میباشد که سمباده ها و پولیش ها بر روی سنگ فرزی بسته می شود و مناسب سطوحی با متراژ کم است مانند سنگ اپن و کابینت و یا کناره های دیوارو راه پله ها و یا فضاهایی که دستگاه کف ساب با توجه به ابعادش ممکن است نتواند در آن فضا کار کند.این دستگاه توسط یک اپراتور حرکت میکند و با ساینده هایی که به نام لقمه می شناسند اقدام به کفسابی و یا سابیدن سنگ می نماید.


دستگاه کفسابی

این نمونه دستگاه بیشترین استفاده را برای سنگ سابی در ایران دارد تفاوت دستگاه سه فاز با تک فاز کفسابی

 

تفاوت فقط در قدرت دستگاه  و سرعت کار می باشد.در دستگاه کفساب سه فاز سریع تر به نتیجه دلخواه می رسیم ولی در دستگاه تک فاز زمان بیشتری برای رسیدن به هدف لازم داریم.در برخی از ساختمانها که برق سه فاز ندارند ناچاریم از دستگاه تک فاز استفاده کنیم.


نکته مهم » 

در عملیات کفسابی مراقب سودجوها باشید متاسفانه برخی از اشخاص به جای کفسابی اقدام به شستشو میکنند و عملیات لایه برداری سنگ انجام نمی دهند برای اینکه شما بفهمید که در کفسابی لایه برداری می کنند یا شستشو ، به این علائم دقت نمائید. در عملیات لایه برداری باید در زیر دستگاه لجن سفید ظاهر شود اما در شستشو لجن تیره و چرک دیده میشود این یعنی فقط جرم های سطحی را شستشو میدهند.


پرکردن سوراخها و شکافهای سنگ

برای پر کردن شکافها و سوراخ های سنگ از رزین های مخصوص سنگ و یا بتونه های مقاوم استفاده میشود.این کار با دست و ابزار کارتک اجرا میشود.اجرای منجر به طول عمر سنگ و زیبایی بیشتر آن می شود.
پرکردن سوراخ های سنگکیفیت کفسابی 

در عملیات سنگ سابی توسط دستگاه کفساب ، هر چند بار که تعداد ساب زدن توسط لقمه ها با درجات مختلف بیشتر باشد در نتیجه سطح صاف و براق تری حاصل می شود.در کل عملیات کفسابی از لقمه هایی با درجات زبری بالا شروع میشود و در نهایت با درجات زبری بسیار کم تمام میشود.این عملیات ممکن است تا 25 بار تکرار شود.البته نوع سطح و بافت مصالح نیز در انتخاب نوع لقمه نیز بسیار مهم است.انتخاب نوع لقمه با دیدن سطح توسط کارشناسان تشخیص داده می شود.

شرکت ایران لوتوس مجری کفسابی با درجات مختلف می باشد.مقالات به روز شده
کلمات کلیدی
کفسابی - سنگ سابی - پولیش سنگ - شرکت کفسابی - مجری کفسابی

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی