درخواست و پیگیری اجرا

 

فروش چسب پلی یورتان

چسب پلی اورتان ( پلی یورتان)فروشگاه چسب پلی یورتان
جهت خرید چسب پلی یورتان اینجا را کلیک کنید


مقدمه :

در فارسی  چسب پلی اورتان نوشته می شود و در اینگلیسی polyurethane نوشته میشود. برخی نیز چسب پلی یورتان هم می نامند.در این مقاله سعی داریم به صورت کلی و قابل فهم در مورد این چسب پرکاربرد توضیحاتی ارائه دهیم.


تاریخچه پلی اورتان


اولین با در دنیا در سال 1937 در آلمان شخصی به نام اتو بایر پلی اورتان را کشف کرد.و آغاز یک پیشرفت بزرگ در انواع صنایع در دنیا شد. امروزه پلی اورتان ها با توجه  نیاز مورد استفاده در دونوع کلی تک جزئی و دوجزئی تولید میشود.


کاربرد چسب پلی اورتان


به طور کلی پلی اورتان در تمام بخشها مورد استفاده  می باشد در فوم های نرم و سخت ، چسب ها ، الاستومرها ،پوششها ، عایق کاری ها ، کف پوشها ، صنایع تفریحی و سرگرمی ....کاربرد دارد.در ادامه با مثالهایی شما را بیشتربا این  موضوع آشنا میکنیم.

به عنوان مثال در پل های عابر پیاده جهت جلوگیری از لیز خوردن افراد ، در کف آن از پلی اورتان استفاده می شود و یا برای ساخت توپهای بازی و یا فرشهای انعطاف پذیری که در  پارکها در فضای بازی کودکان قرار میگیرد و یا در سالنهای ورزشی حتی در ساخت کف کفش نیز بسیار کاربرد دارد.

کفپوش پلی یورتان

کفپوش انعطاف پذیر پلی یورتان

چسب انعطاف پذیر پلی اورتان دارای ویژگیهای بسیار خوبی است که استفاده از آن باعث دوام و کارایی بیشتری به مصالح میشود. در فضاهایی که دارای تکانهای زیاد و یا ارتعاشات مکرر می باشد ،کاربرد بسیار مناسبی دارد.

یکی از کاربردهای این محصول جهت عایق کاری حرارتی و صوتی و رطوبتی است. در صنعت ساختمان پلی اورتان میتواند به عنوان اببندی درزهای پنجره ها و یا پرکردن شکافها و یا چسباندن قطعات به یکدیگر کاربرد داشته باشد.


خواص چسب پلی یورتان


در اینجا با کاربرد های پلی اورتان در صنایع مختلف آشنا شدیم.اما خواص مهم این محصول شامل موارد زیر است :

 • چسبندگی بسیار بالا به عنواع سطوح
 • مقومت بسیار بالا در مقابل عوامل جوی و خورنده
 • حفظ انعطاف پذیری در دماهای مختلف
 • مقاوم در مقابل آب
 • عدم شرره کردن در هنگام کار بر روی سطوح عمودی
 • غیر سمی است و قابل استفاده در کنار آب آشامیدنی است.

پلی اورتان در مقابل دمای بالا (100 درجه سانتی گراد ) پایداری خود را حفظ  میکند و در مقابل مواد شیمیایی و قلیایی بسیار مقاوم است.


این محصول در مجاورت با رطوبت بسیار زودتر خشک میشود بنابر این در هنگام استفاده باید به اینکه توجه کرد.

 

زمان گیرایش چسب پلی اورتان


مدت زمان گیرایش نهایی این چسب فرصت لازم را به کاربر جهت استفاده میدهد در واقع نه آنقدر سریع خشک میشود و نه آنقدر دیر خشک میشود به همین دلایل استفاده از آن را ساده کرده است.

بسته بندی (حجم )

به طور معمول پلی اورتان در بسته های پلاستیکی 600 میلی بسته بندی میشوند و به بازار ارائه میگردد.


معایب پلی اورتان


  این چسب در مقایسه با چسب اپوکسی از مقاومت بالایی برخوردار نیست در هنگام استفاده اگر بر روی دست بمالد به سختی تمیز میشود.درصورت بازکردن بسته باید حداکثر تا 1سال  استفاده شود در غیر این صورت فاسد میشود.

  رنگهای چسب پلی اورتان

  چسب پلی اورتان در حال حاضر در سه رنگ تولید میشود که بسته به نیاز و نوع کار رنگ آن انتخاب میشود.1-چسب پلی اورتان مشکی 2-چسب پلی اورتان طوسی 3- چسب پلی اورتان سفید.
  چسب پلی یورتان مشکی

  چسب پلی یورتان مشکی
  چسب پلی یورتان طوسی
  چسب پلی یورتان طوسی
  چسب پلی یورتان سفید
  چسب پلی یورتان سفید

  نحوه استفاده از چسب پلی اورتان


  پلی اورتان توسط گان های مخصوص خود اجرا می شود و در ابتدا باید سطح عاری از هرگونه گردو غبار باشد همچنین با کارتک میتوان آن را به شکل دلخواه کنترل کرد و باید دقت کرد که در قسمتهای دیگر مالیده نشود چون تمیز کردن آن 

  مشکل است.همچنین بهتر است در هنگام کار از دستکش استفاده کنید تا بعد از کار مجبور نشوید جسب را به سختی از روی دست پاک کنید.

  در ویدیو کوتاه زیر نحوه اجرای چسب پلی اورتان را مشاهده می کنید.

  نحوه اجرای چسب پلی یورتان


  فروش چسب پلی اورتان

  چسب پلی اورتان معمولا در بسته بندیهای کارتنی 12 تایی قرار میگیرند که در برخی بسته بندی ها به صورت 24 عددی هم ارائه میشود. شرکت ایران لوتوس  میتواند نیاز شما را درخصوص  فروش چسب پلی اورتان برآورده کند. شما میتوانید برای خرید چسب پلی اورتان به فروشگاه ما در این سایت  مراحعه نمائید.


  چسب آب بندی شیشه و پنجره 


  از چسب پلی یورتان با توجه به عمر بالا در فضای خارجی  و مقاومت خوب در شرایط جوی ، به عنوان چسب آب بندی شیشه و پنجره بسیار استفاده می شود.
  در صورتی که نیاز به آب بندی نمای ساختمان دارید میتوانید مقاله آب بندی نما را مطالعه فرمائید. در صورتی که نمای ساختمان کثیف شده باشد و قصد شستشوی نما را داشته باشید ، باید اطمینان داشته باشید که در حین شستشوی نما با واتر جت آب از طریق پنجره ها و شیشه ها وارد ساختمان نشود .
  برای جلوگیری از ورود آب به داخل قبل از شستشوی نما ، میتوانید اقدام به آب بندی شیشه ها و پنجره ها با چسب پلی اورتان نمائید.


  پر کردن ترک درز ها و شکافها 

  برای پر کردن درزها و شکافهایی که در ساختمان و یا سیمان نمای جانبی و یا کفها به وجود آمده ، به عنوان یک چسبی با خاصیت کشسانی انتخاب بسیار مناسبی است.پرکردن ترکها و شکافها با چسب پلی اورتان با سرعت و کیفیت بالایی انجام میشود چرا که با استفاده از گان به خوبی در ترکهای ساختمان نفوذ می کند.

  چسب شیشه اتومبیل


  شیشه اتومبیل به عنوان یک عنصر مهم برای دید راننده و حفظ امنیت و جان سرنشینان بسیار مهم است . در هنگام تصادف شیشه میتواند از خارج شدن سرنشینان و یا پرتاب آنها به بیرون جلوگیری کند.بنابر این هم شیشه اتومبیل و هم چسبی که برای چسبادن آن مورد استفاده قرار میگیرد باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد.
  از چسب پلی یورتان به عنوان چسباندن شیشه انواع اتومبیل ها و حتی هواپیماها نیز استفاده میشود.چسبندگی بسیار بالا و به انواع سطوح قابل تخلل و غیر قابل تخلخل و عمر بالا موجب شده از این چسب به عنوان چسب شیشه اتومبیل استفاده شود. در مواقعی که شیشه اتومبیل شکسته است و قصد تعویض آن را دارید ، بهتر است تا چسب قبلی کاملا توسط تیغ و کارتک برداشته شود چرا که ممکن است جسب قبلی از خانواده چسب پلی اورتان نباشد و یا از چسب سیلیکونی استفاده شده باشد که با این چسب سازگاری ندارد و ممکن است شیشه دوباره جدا شود.
  همچنین بهتر است قبل ازاجرای چسب پلی اورتان از پرایمر مخصوص آن استفاده شود تا کیفیت چسبندگی بالاتر رود .و برای تسریع در زمان گیرش ، محل چسب را میتوان مرطوب کرد.پرایمر چسب پلی اورتان در مقابل اشعه آفتاب (uv)مقاوم است و این باعث بالابردن عمر جسب پلی اورتان میشود.
  چسب شیشه اتومبیل
  چسب شیشه ماشین

  پرکردن شکافهای سنگ و آب بندی 


  در مواقعی سنگ ساختمان در اثر عوامل محیطی و یا فیزیکی دچار ترک خوردگی باشد میتوانیم توسط چسب سوسیسی پلی یورتان اقدام به پرکردن ترک کرد.بهتر است برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از ریزش سنگ نما اقدام به مقاوم سازی نمای ساختمان توسط پیچ و رولپلاک کرد.با انجام این کار تمام سنگها به تعداد مناسب پیچ می شوند و جلوگیری از افتادن سنگ می شود.

  در صورتی که دسترسی به ارتفاع مشکل باشد ، میتوانید از خدمات کار در ارتفاع با طناب استفاده نمائید تا سرعت و دقت کار بالا رود و هزینه های داربست حذف گردد.   

  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


  نظر شما

  نظرهای شما و پاسخ های ادمین

  ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

  mobile     ارتباط مستقیم