درخواست و پیگیری اجرا

 سندبلاست آجر و سندبلاست سنگسندبلاست عنوان عملیاتی است که به منظور لایه برداری از انواع سطوح استفاده میگردد. لایه برداری انواع سطوح با ابزارهای مختلفی و با روش‌های گوناگونی انجام می‌شود ما قصد داریم در این مقاله به سند بلاست سطوح توسط دستگاه واترجت بپردازیم با ما همراه باشید.


شرکت ایران لوتوس مجری سند بلاست آجر و سند به منظور رسوبزدایی و لایه برداری جرم از سطح کار می باشد.

 

در چه زمانی از سند بلاست استفاده می شود؟


 به طور کلی برای لایه برداری از سطوح و یا سند بلاست در مواقعی استفاده می گردد که قصد بر داشتن سطح نازکی از روی جسم یا ماده و یا سطحی را داریم برخی از این سطوح شامل سطوح ساختمانی مثل سنگ و آجر یا سیمان می باشد و برخی از سطوح شامل  تاسیسات دریایی و یا صنعتی می باشد زمانی که سطح جسم از طریق سولفات ها ی دریا و یا رسوبات جوی لایه ای ایجاد می‌شود و به سختی می توان آنها را از بین برد تا بسته ای تمیز و یکدست دست پیدا کنیم تنها راه استفاده از سند بلاست میباشد به طور کلی زن بلاست برای از بین بردن جرم ها و رسوب ها و از بین بردن رنگ ها و یا حتی طرح دادن به برخی از سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.


انواع سند بلاست


 با توجه به سطح کار و نتیجه که از کار می خواهیم نوع سند بلاست مشخص می شود سند بلاست به دو روش کلی تر و خشک اجرا می شود که در زیر به طور خلاصه هر کدام را توضیح میدهیم.

  سندبلاست خشک

 در سندبلاست خشک از پمپ هوا و کمپرسور فشار قوی برای پاشیدن مواد ساینده بر روی سطوح استفاده می شود در این روش باید تجهیزات ایمنی بالایی برای اپراتور در نظر گرفت چرا که پاشیدن مواد ساینده مانند براده های آهن و یا ماسه بر روی سر با سرعت بالا امکان برگشت و برخورد به اپراتور را دارد و احتمال آسیب دیدگی بسیار بالایی دارد .
روش سندبلاست خشک بیشتر برای طرح دادن به برخی از سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد همچنین برای ایجاد اصطکاک بیشتر برای رمپ ها و سطوح شیبداری که  احتمال سر خوردن خودرو و یا افراد وجود دارد استفاده می شود.

سند بلاست خشک


با اجرای سندبلاست خشک بر روی سطوح می‌توان اصطکاک سطح را افزایش داد و خلل و فرج و تورفتگی هایی را بر روی آن ایجاد کرد.همچنین سنگ های چرمی  که به عنوان پوشش نمای داخلی و خارجی ساختمانها استفاده میشوند با این روش ایجاد تولید می گردد.

سنگ چرمی  سندبلاست تر

همانطور که از نام آن پیدا است این روش کاری مرطوب بوده و پاشش  مواد ساینده به همراه آب می باشد در این روش منبع آب و یا شیر آب شهری از طرفی به دستگاههای پمپ و یا واترجت نماشویی وصل می شود و از طرف دیگر مواد ساینده مانند سیلیس توسط نازل سند بلاست مکش میشود و از خروجی نازل  با آب ترکیب شده و با فشار زیاد خارج می شود با برخورد این مواد به همراه آب باعث لایه برداری
از سطح می شود.

سند بلاست اجر

سند بلاست آجر

  سندبلاست تر در نماشویی ساختمان استفاده زیادی دارد خصوصاً اگر نمای ساختمان آجری باشد به علت بافت زبری که آجر دارد و خلل و فرج هایی که در سطح آن وجود دارد ، آلودگی جرم و رسوب ها را به راحتی در خود جذب می کند و در بیشتر موارد با واتر جت هم قابل تمیز شدن نیست.
در این شرایط با استفاده از از مواد ساینده اقدام به سند بلاست آجر می‌کنند و با برداشتن لایه نازکی از سطح آجر مانند روز اول تمیز و زیبا می شود همچنین برای از بین بردن سطوحی که از رنگهای روغنی و سخت بر روی دیوارها و کف ها استفاده شده است می توان از سندبلاست تر کمک گرفت.
این رنگها به هیچ طریق دیگری از بین نمی رود مگر توسط سمباده و ساب زدن روی آجر که کاری بسیار دشوار است این کار را انجام داد. بهترین مواد ساینده برای استفاده از سند بلاست ترمصالح سیلیس می باشد. سیلیس در کارخانه در اندازه های مختلفی تولید می شود که معمولاً برای سند بلاست آجر سیلیس سایز 0/2میلیمتر استفاده می شود.

سندبلاست آجر و معایب آن


  •  با توجه به اینکه مواد ساینده با فشار زیاد به همراه آب به سطح برخورد می کند احتمال از بین رفتن قسمتهایی از بندکشی آجر وجود دارد بنابراین ممکن است بعد از عملیات سند بلاست آجر نیاز به بندکشی آجر پیدا کنیم

  •  پس از اتمام سندبلاست سطح آجر و یا سند بلاست سنگ به صورت زبر و سمباده ای در می آید بنابراین احتمال اینکه من بعد آجر زودتر آلوده شود وجود دارد . برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است بعد از عملیات سند بلاست آجر از از پوشش های جهت حفاظت سطح آجر استفاده کنیم. یکی از این پوشش ها  رزینهای مخصوص سنگ و آجر می باشد.

 این رزین ها با جلا دادن و پر رنگ کردن رنگ واقعی آجر هم  زیبایی به سطح آجر می دهد و هم یک لایه حفاظتی  روی آن ایجاد می‌کند. البته این رزین ها معمولاً بین ۱ تا ۲ سال ماندگاری دارند و باید بعد از از بین رفتن آن اقدام به تمدید نمائید. یکی دیگر از موادی که می‌توان از آجر به عنوان یک لایه حفاظتی استفاده کرد نانو آجر می باشد این محصول با کیفیت های مختلفی در بازار وجود دارد که شما می توانید از فروشگاه ایران لوتوس آن را تهیه نمایید. تکنولوژی نانو کمک می کند تا سطح آجر، سنگ ،سیمان ، گچ  کاملا ضد آب شود و دچار شوره زدگی سفیدک و پوسته پوسته شدن نشود.


 محاسن سند بلاست آجر و سنگ


  • سرعت  بالا در اجرای کار و برگرداندن ۱۰۰% تمیزی به سطح از مهمترین محاسن آن می باشد.

  • هزینه نسبتاً پایین با توجه به برگرداندن سطح به حالت اول

  • کارایی بالا برای انواع  سطوحی که در روش های دیگر امکان برگرداندن آن وجود ندارد با این روش امکان پذیر است.

در صورتی که کار سند بلاست در ارتفاع باشد ، نیازی به نصب داربست نیست و میتوان این کار را با روش راپل و استفاده از خدمات کار در ارتفاع می باشد.برای دیدن دیگر خدمات ما میتوانید از سایت ما دیدن نمائید.


 شرکت مهندسی ایران لوتوس مجری خدمات سند بلاست آجر و سندبلاست سنگ به صورت تر می باشداشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

mobile     ارتباط مستقیم