درخواست و پیگیری اجرا

از بین بردن شوره آجر

علت شوره زدن سنگ و آجر و نحوه از بین بردن شوره سوالات متداول: 
-علت شوره زدن سنگ و آجر چیست؟
-چگونه شوره سنگ  را از بین ببریم؟
-چگونه شوره  آجر را از بین ببریم؟

مقدمه :

استفاده از سنگ و آجر در ساختمانها بسیار رایج است خصوصا در نمای ساختمان.از آنجایی که نمای ساختمان در معرض دید همگان است بنابر این حفظ ظاهر تمیز و زیبا برای ساکنین ساختمان بسیار اهمیت دارد.اما چیزی که گاهی ساکنین را از اذیت میکند،شوره زدن و یا کپک زدن سطح آجر و یا سنگ نما است.
بسیاری فکر می کنند که شاید مصالح مرغوبی کار نشده در ساختمان که باعث پدیدار شدن سفیدک و یا شوره در نما شده است.اما باید بگوییم که این مسئله خیلی به مرغوبیت  مصالح ارتباطی ندارد و این یک مشکل طبیعی است که ممکن است برای هر سنگ و یا آجری پیش آید.زیرا آب مورد استفاده در آجر و ملات بیشتر باعث این مشکل می شود.

از بین بردن شوره آجر
آجر نما که بر اثر رطوبت شوره شدید زده است

علت شوره زدن آجر:

انواع نمک های محلول موجود در آجر علت شوره زدن آجر میشود برخی از این نمک ها شامل سولفات سدیم-سولفات کلسیم-سولفات منگنز میباشد.همچنین بسیاری از نمک های محلول در ملات سیمان نیز وجود دارد.زمانی که آجر را کار میگذاریم با ملات سیمان رطوبتی که ملات سیمان به آجر می دهد،پس از تبخیر شدن رطوبت باعث نمایان شدن شوره یا سفیدک می شود.

حتی اگر در آجر هم میزان نمک کم باشد، به علت اینکه آجر دارای جذب آب بالایی است میتواند نمک موجود در ملات سیمان را در حین تبخیر آب بر روی سطح آجر بیاورد.


از بین بردن شوره آجر با نانو

علت شوره زدن سنگ :

این مشکل برای سنگهای  رسوبی خصوصا سنگ تراورتن نیز پیش می آید چون این سنگ هم دارای جذب آب بسیار بالایی می باشد و نمک ملات پشت سنگ را پس از تبخیر شدن رطوبت بر روی سطح سنگ می آورد.اما سنگهای گرانیت که درصد جذب آب بسیار پائینی دارد کمتر به این مورد برمیخوریم.
آب مورد استفاده برای ملات هم بسیار مهم است در بسیاری از ساختمانها از آب چاه برای ساختن ملات استفاده میکنند که این امر باعث شدت بخشیدن به پدیده الوئک یا شوره زدن میشود چون املاح و نمک بیشتری در آب چاه یافت می شود.

توصیه مهم : برای از بین بردن شوره سنگ یا آجر ابتدا باید از اجرای آجرکاری نما و یا سنگ کاری نمای ساختمان حداقل 15 روز گذشته باشد تا رطوبت داخل ملات و مصالح به طور کامل خشک شده باشد.همچنین باید به نکته دقت کرد که عامل شوره زدن و یا سفیدک زدن اجر آیا از نمای بیرونی است یا از پشت نما.در صورتی که از پشت نما باشد ابتدا باید نسبت به آب بندی آن قسمت اقدام کرد سپس اقدام به از بین بردن شوره ها بر روی سطوح کرد.

ازبین بردن شوره سنگ و آجر :

برای  رفع شوره آجر و یا رفع شوره سنگ چندین روش وجود دارد که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می کنیم.
  • سائیدن سطح  : در اولین راه حل روش سنتی است کشیدن گونی نخی و یا دستمال زبر بر روی شوره ها و یا سمباده زدن با ماسه  است اما این در زمانی است که مقدار شوره و سفیدک  بر روی سطح کم باشد.همچنین ماسه کشیدن بر روی اجر یا سنگ ممکن است سطح را زبر کند که خیلی خوشایند نیست.

  • شستشو با آب و برس : در زمانی که مقدار شوره بیشتر باشد باید با آب آن را بشوریم و همزمان توسط دستمال و یا جارو اقدام به پاک کردن شوره سنگ نماییم.که این روش هم خیلی مطمئن نیست چرا که استفاده از آب ممکن است سولفاتها را در خود حل کند و در اثر تبخیر به سطح حرکت کند و دوباره منجر به شوره زدن کند.

  • جوهر نمک : بهترین راهکار برای از بین بردن شوره آجر و یا از بین بردن شوره سنگ استفاده از جوهر نمک رقیق شده برای از بین بردن شوره است.جوهر نمک یا اسید کلریدریک میتواند سوفات را در خود حل کند اما بعد از از بین بردن شوره ها با برخود آب به سطح و یا کشیدن رطوبت به مصالح دوباره شوره پدیدار می شود بنابر این حتما باید از مواد آبگریز کننده بر روی سطح استفاده کنید.این مواد که از نما محافظت هم می کند در مقابل شرایط جوی مثل گرما و سرما و بارانهای اسیدی  و محافظت سنگ و یا آجر در مقابل شوره زدن است.

  • محلول نانو از بین بردن شوره : این محلول توسط تکنولوژی نانو تولید شده است و قدرت بالایی برای از بین بردن شوره آجر دارد.این محلول بر روی سطح اسپری می شود و سپس توسط برس بر روی شوره ها کشیده می شود و آنها را از بین می برد.
  • نانو سنگ : با اجازه تنفس به مصالح و اصلاح ساختار مولکولی مصالح موجب میشود که سطح ضد آب شود و دیگر اجازه شوره زدن و سفیدک زدن را به مصالح نمی دهد.ما در مقاله ضد آب کردن آجر و سنگ به طور کامل راجب این موضوع صحبت کرده ایم.


برای تهیه نانو ضد آب کننده می توانید به فروشگاه ایران لوتوس مراجعه کنید.


مجری از بین بردن شوره آجر کیست؟

شما برای ارائه این کار به متخصص مربوط به آن باید با شرکت نماشویی تماس بگیرید تا با بکارگیری واتر جت و مواد مخصوص رفع شوره آجر و یا سنگ را بدرستی انجام دهند.شرکت ایران لوتوس ارائه دهنده خدمات
شستشوی نما میباشد و کارشناسان شرکت آماده پاسخگویی به شما و نحوه اجرای کار میباشند.

مطالب مرتبط با ساختمان و نما : 
یک از خدماتی که در حین اجرای از بین بردن شوره و یا نماشویی میتوانید استفاده کنید ، پیچ و رولپلاک سنگ نما است.در صورتی که نمای ساختمان از سنگ نیز استفاده شده است ، ممکن است دچار ریزش و سقوط شود که با مقاوم سازی نما توسط پیچ و رولپلاک میتوانید نمای ساختمان را ایمن کنید.همچنین اگر کف ساختمان دچار فرسودگی شده است و جلوه خود را از دست داده است می توانید از خدمات کفسابی ما استفاده کنید.

در صورتی که دسترسی به ارتفاع مشکل باشد میتوانید از خدمات کار در ارتفاع با طناب به منظور حذف هزینه های داربست استفاده نمائید.سرعت و دقت کار با این روش بسیار بالا می باشد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

mobile     ارتباط مستقیم