درخواست و پیگیری اجرا

طناب استاتیک- طناب دینامیک


طناب کار در ارتفاع-طناب استاتیک

برای خرید طناب میتوانید اینحا را کیلیک کنید


طناب کار در ارتفاع

طناب یکی از مهمترین وسایل کوه نوردی و کار در ارتفاع میباشد و در واقع وظیفه حفظ جان راپل کاران و کوه نوردان را دارد.توصیه میشود از طنابهای با استاندارد اروپا ce استفاده شود. طناب های کار در ارتفاع و کوه نوردی با ضخامت های مختلف ۷.۵ یا ۱۰.۶یا ۱۱ میلیمتر و اندازه های در مختلف دیگر تولید میشوند. 

طناب هابا قطر های مختلف کاربردهای متفاوتی دارند و از نظر نوع ساخت به دو دسته عمده تقسیم میشوند. ۱-طنابهای قابل کشش (Dynamic) ۲-طنابهای غیر قابل کشش (Static).تمام طنابهایی که برای صعود و کوه نوردی میباشند از نوع قابل کشش میباشند و طنابهایی که برای کار در ارتفاع استفاده میشوند از نوع غیر قابل کشش یا استاتیک میباشند. 

طناب دینامیک

طنابهای دینامیک(قابل کشش)هنگام وارد شدن بار بر آن افزایش طول و کشش ایجاد میشود .این طناب برای فرودهای سرعتی و صعود بسیار مناسب است.

طناب استاتیک

 طنابهای استاتیک (غیر قابل کشش)در هنگام وارد شدن بار افزایش طول بسیار اندکی دارد و برای کارهای صنعتی و طولانی بیشترین کاربرد را دارد.


ساختار طناب صخره نوردی طناب از دو جزء تشکیل شده است : ۱-هسته طناب :این بخش از طناب مسئولیت بخش کشش طناب را بر عهده دارد و از مواد پرلون درست شده است که نخهای باریک و بلندی است که به هم باقته شده است.در یک طناب ۱۱میلیمتر حدود ۵۵۰۰۰ تار نخ استفاده شده است. ۲-روکش یا غلاف طناب :وظیفه آن محافظت از هسته طناب در مقابل عوامل خارجی مانند خراش و آب و حرارت و غیره میباشد که دور هسته بافته شده است.هنگامی که پوسته از بین برود رنگ سفید هسته طناب نمایان میگردد و در آن هنگام علامت اخطاری است برای اینکه وقت تعویض طناب رسیده است.

علاوه بر استفاده از طناب برای کوه نوردی و غار نوردی و یا سنگ نوردی،استفاده بسیار گسترده ای در خدمات کار در ارتفاع  دارد.عمده فعالیت هایی که در شرکت های کار در ارتفاع توسط طناب انجام میدهند شامل : نماشویی با واتر جت و پیچ و رولپلاک کردن سنگ نمای ساختمان و رنگ آمیزی نما و ده ها خدمات دیگر که میتوان انجام داد.

شرکت ایران لوتوس مجری خدمات کار در ارتفاع با روش طناب می باشد.

    اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


    نظر شما

    نظرهای شما و پاسخ های ادمین

    ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

    mobile     ارتباط مستقیم